22.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

FAK nuk duhet të ndërlidhet me asnjë veprim politik, partiak apo etnik

Kuci-hajredin5-30Çështja e Forcave të Armatosura të Kosovës është punë e kryer dhe kjo nuk duhet të ndërlidhet me asnjë veprim politik, partiak apo etnik.

Kjo është përgjigja e Zëvendëskryeministrit të Kosovës, Hajredin Kuçi, për minoritetet, të cilët po kërkojnë që me hapjen e Kushtetutës për shndërrimin e FSK-së në Forca të Armatosura, të ketë ndryshime edhe për vendet e rezervuara.

Më Shumë

“Batistuta ishte i vrazhdë dhe dorështrënguar”

Antonio Cassano ka pasur fjalë shumë të ashpra për ish-bashkëlojtarin e tij të Romës, Gabriel Batistuta. Antonio Cassano ka tërhequr së fundmi vëmendjen mbi veten...

Punime në rrjet/ Këto vende në Prizren nuk do të kenë rrymë

Njoftim nga KEDS-i për punimet në rrjet 28.09.2022 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Prizren 1. TS 35/10 kV Pirana do të ndërprehet: Dalja 10 kV Krusha  (kodi: 30034011) prej orës10:00 deri në...

Bota sot

Lajmet e Fundit