13.8 C
Prizren
E premte, 7 Tetor, 2022

Rritet numri i të prekurve me virusin AH1N1

QKUK5-24Është rritur numri i të prekurve me virusin AH1 N1, të njohur si Gripi i derrit. Sipas zyrtarëve të Klinikës Infektive, gjatë fundjavës janë paraqitur edhe dhjetë raste të reja, pesë prej të cilëve janë në gjendje më të rëndë.

Drejtues të kësaj klinike, kanë paralajmëruar për sot një konferencë shtypi, ku do të publikojnë detaje tjera lidhur me gjendjen e këtyre pacientëve.

Më Shumë

Ballkani shënon fitore dramatike në Turqi, hapet rruga e kualifikimit tutje në Ligën e Konferencës

Ballkani ka regjistruar fitoren e parë dhe historike në Ligën e Konferencës. Kampionët e Kosovës fituan në udhëtim me rezultatin 3:4. Ndeshja u zhvillua në...

Rahoveci anëtarësohet në Unionin e Bashkive Shqiptare në Rajon

Komuna e Rahovecit është anëtarësuar në Unionin e Bashkive Shqiptare në Rajon. Kështu ka bërë me dije kryetari i Rahovecit, Smajl Latifi, në një shkrim...

Lajmet e Fundit