12.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Federata e Futbollit të Lituanisë reagon pas humbjes së thellë ndaj Kosovës

Kombëtarja e Kosovës ka shënuar fitore të thellë 4-0 ndaj Lituanisë në miqësoren e zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, shkruan Insporti.

Pas humbjes së thellë në Prishtinë, ka reaguar edhe Federata e Futbollit të Lituanisë, përmes një shkrimi në llogarinë zyrtare.

“Një humbje e dhimbshme në Kosovë”, shkruhet në njoftimin e Federatës së Futbollit të Lituanisë.

“Dardanët” nisin takimet kualifikuese për Kampionatin Botëror “Katari 2022”, ndaj Suedisë këtë të dielë në Prishtinë, e tri ditë më vonë udhëtojnë drejt Sevillas për takimin ndaj Spanjës./Insporti.com/

 

KOMBËTARJA

Më Shumë

Ndahet nga jeta në moshën 58-vjeçare aktori i njohur, Ray Stevenson

Aktori Ray Stevenson, i cili u shfaq në shfaqje të mëdha televizive si Roma, Vikings dhe Dexter, ka vdekur në moshën 58-vjeçare. Ai ishte i...

Erdogan gati të dalë në balotazh

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan, shkon në balotazhin e së dielës me një miratim kyç nga kandidati që përfundoi i treti në zgjedhjet e...

E kërkon MIlani

Lajmet e Fundit