17.8 C
Prizren
E enjte, 6 Tetor, 2022

Festohet Kurban Bajrami

Falja-bajramitNë xhamin e madhe në Prishtinë është bërë falja kryesore e namazit të festës së Kurban Bajramit. Qytetarë të shumtë kanë marrë pjesë në faljen e namazit të Kurban Bajramit.

Me këtë rast Myftiu i Kosovës Naim Tërnava në hydben e mbajtur ka porositur të gjithë besimtarët për paqe dhe solidaritet mes njerëzve, sidomos në ditët e festave. Ai tha se festë është e solidaritetit edhe me të varfërit, që sipas tij, në Kosovë nuk janë të paktë, transmeton Kosovapress.

Ai ka bërë thirrje që të ndihmohen të gjithë ata që kanë nevojë në këtë festë që t’i gëzojnë nënat dhe t’ua mbushin sofrat edhe atyre që nuk kanë. Tërnava ka bërë thirrje që të shtrihet dora e pajtimit që të mos këtë armiqësi.

Më Shumë

Kryetari i Prizrenit inspekton punimet në rrugën “Rugova”

Në vazhdën e punimeve të shumta infrastrukturore, në rrugë të ndryshme, lagje e fshatra, në Komunën e Prizrenit, kryetari Shaqir Totaj, së bashku me...

Khloe Kardashian del në mbrojtje të Kimit kundër Kanye Westit: Mjaft më, lëre familjen tonë të qetë

Ylli televiziv, Khloe Kardashian ka folur në mbrojtje të motrës së saj mw tw madhe, Kim. Të mërkurën (5 tetor), Khloe komentoi në një postim...

Lajmet e Fundit