11.8 C
Prizren
E hënë, 15 Prill, 2024

Fillon seanca gjyqësore ndaj “Grupit të Drenicës”

SylejmanSelimi-TomeGashiMisioni i EULEX-it ka konfirmuar se katër të pandehurit në rastin “Grupi i Drenicës”, janë prezentë në seancën në Gjykatën Themelore në Mitrovicën veriore.

Burime të Indeksonline mësojn se, në seancë prezentë është: Sylejman Selimi, Sabit Geci, Jahir Demaku si dhe Avni Zabeli.

“EULEX-i vazhdon t’i ndihmojë autoritetet e Kosovës në mënyrë që të përfundojë situata e tanishme në QKUK dhe pret që edhe tre të pandehurit e tjerë të transferohen në Gjykatën Themelore të Mitrovicës”, thuhet në komunikatën e tyre. /Indeksonline/

Më Shumë

Latifi: Kosovës i duhet ndihma profesionale, jo `dyqanet e kirurgjisë`

Kirurgë shqiptarë në mërgatë do ta ndihmojnë Kosovën dhe shëndetësinë e saj, përmes Kolegjit të Kirurgëve të Kosovës. Kryetari i këtij kolegji Dr. Rifat...

Zafir Berisha: Lubizhda e Hasit ishte mbështetja e fuqishme e luftës së UÇK-së

Kryetari i Nismës në Prizren, Zafir Berisha ka kujtuar dëshmorët dhe martirët e fshatit Lubizhdë të Hasit “Sot, 25 vite më parë (12 prill 1999)...

Lajmet e Fundit