21.8 C
Prizren
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

Fillon shitja e biletat për ndeshjen e parë të Ballkanit në Play-Off

FC Ballkani ka njoftuar te gjithë tifozët e skuadrës së tyre se tanimë ka filluar shitja e biletave për ndeshjen e parë të tyre në Play-Off.

Ndeshja do të zhvillohet më 24 gusht, ndërsa shitja e baleteve ka filluar me sistemin online.

Skuadra nga Suhareka, ka falënduar të gjithë përkrahësit e tyre në këtë rrugëtim.

Ndeshja e parë e tyre, do të zhvillohet në stadiumin legjendar “Fadil Vokrri”.

Ballkani dje arritur ta mposht Linconl Red, në ndeshjen kthyese me rezultat 1-3 ( rezultati i përgjithshëm ishte 1-5).

Kjo është hera e dytë që skuadra kosovare arrin të kalojë në Play-Off në Conference League.

 

Peci: 2023, viti më i suksesshëm i sektorit të bujqësisë që nga paslufta

Ministri i Bujqësisë Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, para Komisionit për Mjedis, Ushqim, Bujqësi, Planifikim dhe Zhvillim, ka raportuar për punën e tij...

Moti sot në ditën e parë të vjeshtës me temperatura deri në 32 gradë Celsius

Instituti hidrometeorologjik i kosovës ka njoftuar se sot në ditën e parë të vjeshtës parashihet mot me temperatura të larta. Sipas këtij instituti, temperaturat maksimalet...

Lajmet e Fundit