15.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Finalja e tenisit në Paris, Nadal deklason Gjokoviqin

Ka përfunduar finalja e Roland Garrosit në Paris, me një spektakël të dhuruar nga Rafael Nadal.

Spanjolli mundi serbin Novak Gjokoviq, duke e demoluar 3-0 në sete.

Për më tepër në setin e parë Nadal bëri një super shfaqje, duke e mbyllur 6-0.

Edhe në të dytin Gjokoviq nuk mundi të bëj asgjë, duke humbur 6-2. I vetmi set pak më interesant ishte i treti, por që sërish i takoi “mbretit të dheut”, që e mbylli 7-5.

Pas këtij triumfi, Nadal e ka barazuar Roger Federerin me trofe të rëndësishëm, në 20 me 20, ndërkaq Gjokoviq ka mbetur në 17.

Ndryshe, në turneun e Parisit, Nadal ka gjithsejtë 13 triumfe, ndërkaq vetëm 2 herë ka humbur.

Më Shumë

Muradije Muriqi dhe Mejreme Berisha vlerësohen me Çmimin për Vepër Jetësore në fushën e teatrit

Në kabinetin e Ministrit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit, sot është zhvilluar ceremonia e ndarjes së çmimeve vjetore në fushën e teatrit, shkruan KultPlus. Ministri...

24 vjet nga masakra e familjes Berisha në Suharekë

24 vjet më parë, forcat serbe, fillimisht kishin shtënë me armë zjarri në drejtim të rreth 50 anëtarëve të familjes Berisha në Suharekë e...

Një gazetar ideal

Lajmet e Fundit