6.8 C
Prizren
E hënë, 5 Dhjetor, 2022

Malishevë: Nesër hapen shkollat në Kijevë dhe Damanek

Që nga dita e nesërme do të hapen dy shkollat në Damanek dhe në Kijevë të Malishevës.

Kështu vendosi sot Task-Forca komunale për arsim në takimin e mbajtur sot pasdite, njofton Klan Kosova

Deri te ky vendim ka ardhur, pasi është konfirmuar nga IKSHPK se i tërë stafi i mësimdhënësve ka rezultuar negativë, ndërsa edhe nxënësit, përjashtuar dy raste, kanë rezultuar negativë.

Bazuar në të dhënat zyrtare të komunikimit me IKSHPK, nga 178 teste të realizuara me stafin e mësimdhënësve dhe nxënësve në shkollën e Damanekut, vetëm dy raste kanë rezultuar pozitiv me covid-19 dhe të dy rastet janë izoluar.

Situata me COVID-19 në Komunën e Malishevës, është e menaxhueshme, ndërsa gjendja e përgjithshme është kjo: Nga 256 raste të regjistruara me COVID-19, deri më sot janë shëruar 223 persona, 24 persona kanë vdekur, ndërsa aktiv me COVID-19 janë nëntë persona.

Më Shumë

“Nagavci është ende e hidhëruar”, Jasharaj e lidhë shkëputjen e kontratës kolektive me grevën

Më 21 nëntor Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, njoftoi SBASHK-un se e ka shkëputur kontratën kolektive të nënshkruar më 21 janar të...

Ish-presidenti rus e quan NATO-n ‘entitet kriminal’

NATO e dyfishoi të martën angazhimin e saj për ta përfshirë një ditë Ukrainën në radhët e saj, një premtim që disa zyrtarë dhe...

Lajmet e Fundit