5.8 C
Prizren
E enjte, 23 Mars, 2023

Gani Geci është larguar nga Kosova?

GaniGeci7-06Familja Geci bëjnë të ditur se sipas të gjitha gjasave Gani Geci e ka lëshuar Kosovën “për arsye të sigurisë së tij”.

Vëllezërit Geci bëjnë të ditur se Ganiu është i gatshëm të lajmërohet në organet e drejtësisë në Kosovë, “por pasi të qetësohet situata dhe pasi të kemi siguri për vënien e drejtësisë në vend”.

“Ne dhe Ganiu nuk kemi siguri as në burgjet e Kosovës. Ne kemi drojën se atij mund t’i montohet ndonjë atentat edhe në burgje të Kosovës, sepse jemi dëshmitarë se gjendja në burgjet e Kosovës është tepër e pa sigurt. Por ne premtojmë se në rrethanat normale Ganiu do të kthehet në Kosovë dhe do të përgjigjet për veprimet e tij”, thotë për Bota press njëri prej vëllezërve Geci.

Më Shumë

Dogana në Vërmicë zbulon rreth 30 mijë euro mjete monetare të padeklaruara

Njësit e doganës kanë arritur që të zbulojnë dhe parandalojnë futjen e mjeteve monetare në formë ilegale. Sot në orët e para të mëngjesit...

Molliqaj fton qytetarët të protestojnë më 25 mars kundër marrëveshjes me Serbinë

Kreu i PSD-së, Dardan Molliqaj ka thënë se marrëveshja e djeshme mes Kosovës dhe Serbisë është tejet e dëmshme. Madje ai ka thënë se ky...

Lajmet e Fundit