23.8 C
Prizren
E hënë, 16 Maj, 2022

Georgina Rodriguez: Jeta si e famshme nuk është pa të meta, më mungojnë blerjet në supermarket

Gruaja e futbollistit, Cristiano Ronaldo, Georgina Rodriguez, e ka pranuar se fama ka anën e saj negative dhe se asaj i mungon të bëjë pazar në supermarket me burrin e saj, yllin e Manchester United.

27-vjeçarja është kthyer nga një emër i panjohur jashtë rrethit të saj të familjes dhe miqve në një emër me reputacion, që numëron afro 30 milionë ndjekës në Instagram, dhe miliona të tjerë në mediat sociale.

Por Rodriguez duke u rrëfyer në një intervistë për një gazetë spanjolle ka thënë se “jeta si e famshme nuk është pa të meta”.

Georgina, e pyetur se si e përballoi kamerat jashtë derës së saj dhe efektin që fama kishte në jetën e saj të përditshme, tha për të përditshmen, El Mundo, se – “Kjo është pjesa që më duket më e vështirë dhe më mungon më shumë nga e kaluara”.

Georgina Rodriguez.

“Gjëra të tilla si dëshira për të shkuar në një dyqan apo supermarket siç shoh shumë çifte që bëjnë. Nganjëherë mendoj se kemi shumë gjëra të mira, por është e vështirë të mos shkosh në një kafene të këndit, gjithmonë të duhet të shkosh në restorante të organizuar mirë që njerëzit të mos të shqetësojnë”, ka shtuar Georgina.

Kanë kaluar pesë vjet e gjysmë që kur ajo u takua me sulmuesin e Manchester United, Cristiano Ronaldon.

Bukuroshja me origjinë argjentinase, e bija e një trafikanti të dënuar droge i cili u rrit në qytetin spanjoll të Pirenejve, Jaca, do të zbulojë detaje të reja të jetës së saj të begatë në një serial dokumentar të Netflix më 27 janar të quajtur “Soy Georgina”.

Ajo postoi klipe të reja të 6-pjesëve në rrjetet e saj sociale, duke e treguar atë duke qëndruar jashtë bllokut të banesave me pamje të zymtë me grafiti, ku mendohet se ka kaluar një pjesë të fëmijërisë së saj.

Në të ajo thotë: “Ëndërroja të kisha një Princ simpatik në krah dhe sot e kam”.

“Falë dashurisë, jeta ime tani është një ëndërr. Është shumë e rëndësishme të mos harrosh se nga vjen. Unë e di se si është të kesh asgjë dhe e di se si është të kesh gjithçka”, ka shtuar Georgina.

Modelja këmbënguli se ishte shumë e lumtur në Mançester, pavarësisht pyetjeve që vërtiteshin rreth të ardhmes së partnerit të saj në Old Trafford.

Ajo konfirmoi përsëri se ajo dhe familja e saj ishin përshtatur me shpejtësi me jetën e tyre të re në Mbretërinë e Bashkuar pas lëvizjes nga Madridi në Torino dhe tani në Angli për shkak të karrierës së tij në futboll.

Georgina Rodriguez dhe Cristiano Ronaldo.

“Ndërrimi i qytetit ka qenë shumë i lehtë dhe ne nuk e kemi vërejtur ndryshimin. Ne kemi shijuar të njëjtin stil jete në Mançester, Torino apo Madrid”, ka thënë ajo.

“I vetmi ndryshim është se në Mançester është pak më ftohtë, por ndërsa u rrita në Jaca, nuk e vërej shumë as atë”, ka përfunduar ajo.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Veseli deklarohet i pafajshëm: Gjyqi të fillojë sa më shpejt dhe ta shpreh pafajësinë time para qytetarëve

Ish-kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli ka dalë para Gjykatës Speciale në seancën dëgjimore pas aktakuzës së re, të ndryshuar të cilën Prokuroria e Specializuar...

14 muaj burgim për ish-inspektorin e ndërtimit në Prizren i akuzuar për korrupsion

Nexhmedin Musliu, ish-inspektor i ndërtimit në Prizren, është dënuar me 14 muaj burgim unik për dy vepra penale të keqpërdorimit të detyrës zyrtare. Sipas aktgjykimit...

Nuk i përballon vdekjes së babait, 22 vjeçarja tenton t’i japë fund jetës në Prizren

Një 22 vjeçare ka tentuar t’i japë fund jetës së saj. Rasti ka ndodhur në Prizren. Sinjali mëson se motivi që shtyu të renë drejt këtij akti, është...

Çeku: Peci ka dhënë kontribut të jashtëzakonshëm për sportin e Kosovës

Figura e legjendës së boksit kosovarë Xhevde Peci është vlerësuar lartë për kontributin e dhënë në kohët e vështira të popullit të Kosovës përmes...

Rahovecasja e lajmëron burrin në polici për armëmbajtje pa leje

Një grua në Rahovec ka raportuar në polici se bashkëshorti i saj posedon armë. Pas kësaj, organet e rendit njoftojnë se nga shtëpia e të...

Tërheqja e mjeteve nga Trusti – vjen lajmi i fundit

Edhe më tutje, partitë opozitare po kërkojnë me ngulm, që të bëhet i mundur shqyrtimi dhe votimi i projektligjit për tërheqjen e një pjese...

20 autobusë nga Prizreni për ndeshjen e barazhit!

Pasi që ka arritur të sigurojë ndeshjen e barazhit të Ligës së Parë, për të kërkuar biletën për në Superligë, Liria pritet të ketë përkrahje...

Talenti i Arsenal-it dhe ai i Chelsea-t “braktisin” Anglinë, zgjedhin të përfaqësojnë Ganën

Kombëtarja e Anglisë do të humbasë dy yje të të ardhmes. Talenti i Arsenal-it, Eddie Nketiah, si dhe ai i Chelsea-t, Callum Hudson-Odoi, duket...

Pranimi i Finlandës dhe Suedisë në NATO brenda javësh, thotë Kanadaja

Kanadaja shpreson për një proces të shpejtë pranimi në NATO për Finlandën dhe Suedinë, pasi Finlanda edhe formalisht aplikoi për anëtarësim në aleancën veri-atlantike. Kjo...

Zgjohuni nga gjumi dogmatik o Akademik shqiptar!

Shkruan: Fadil Maloku, Profesor universitar Zgjohuni nga gjumi dogmatik o Akademik shqiptar! 1. Sepse, po ofrohen momente tejet të volitshme historike për t’u faktorizuar edhe një...

Mësimdhënësit nesër në grevë, Jasharaj: Paralajmërim për veprime më të rënda sindikale

Mësimdhënësit në të gjithë vendin nesër do të hyjnë në grevë njëorëshe. Nën organizimin e SBASHK-ut çerdhet do të jenë në grevë nga ora...

Osmani përkujton intelektualin Ukshin Hoti në 23-vjetorin e zhdukjes

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka përkujtuar intelektualin Ukshin Hoti, në 23-vjetorin e zhdukjes. Më 16 maj të vitit 1999, ai u...

“Tërheqja e 30 për qind të Trustit do të kalojë”

Besnik Tahiri i AAK-së beson se tërheqja e mjeteve nga Trusti do të kalojë në Kuvendin e Kosovës. Ndonëse për këtë është kundët grupi më...

210-vjetori i lindjes së Edward Lear, poeti dhe piktori që dokumentoi Shqipërinë e shekullit XIX

Në 12 Maj 1812, në Highgate, Angli, lindi Edward Lear, poet dhe ilustrues, autor, piktor që vizatoi çdo gjë që pa në rajonin e...

Deputeti kanadez kërkon falje pasi u lidh në seancë virtualisht nga tualeti

Një deputet kanadez ka kërkuar falje për shkak se kishte marrë pjesë në një seancë parlamentare online nga tualeti i tij. Deputeti liberal Shafqat Ali...

Kurti para studentëve amerikanë: Kosova është histori e suksesit demokratik

Të përdorësh Kosovën si shembull për të justifikuar ndërhyrjen në Ukrainë nuk është gjë tjetër veçse injorancë dhe sulm i drejtpërdrejtë ndaj së vërtetës,...

Lajmet e Fundit