19.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Giselher Woite zgjedhet drejtor ekzekutiv i “Loyola-Gymnasium” në Prizren

Viti i ri shkollor 2023-2024 fillon me një risi në menaxhmentin e Asociation “Loyola-Gymnasium”, pasi drejtor i ri ekzekutiv është zgjedhur Giselher Woite.

Asociation “Loyola-Gymnasium” shpall të lirë këtë vend pune

Në një takim me stafin e Asociation “Loyola -Gymnasium” të premten, drejtorin e ri ekzekutiv, Woite e ka prezantuar dhe i ka dëshiruar punë të mbarë anëtari i Bordit të ALG-së, Alfons Tentrup, i cili, poashtu e ka falënderuar për kontributin e saj të deritanishëm, ushtruesen e detyrës së drejtoreshës ekzekutive, Motrën Lindita Spaqi, e cila do ta vijojë punën si drejtoreshë e “Loyola-Fillore”.

Mund të jetë një imazh i 1 person

Më Shumë

Takim për sigurinë në Prizren

Dje, drejtori i policisë i Drejtorisë Rajonale të Policisë në Prizren, Kolonel Faton Alija, së bashku me stafin e tij, priti në takim zyrtarin...

Themelimi i Bibliotekës Kombëtare të Shqipërisë

Biblioteka Kombëtare e Shqipërisë, si institucion i parë shte­të­ror, publik e laik, mban për datë të themelimit të saj 10 korrikun e vitit 1920....

Lajmet e Fundit