9.8 C
Prizren
E mërkurë, 22 Mars, 2023

Gjatë natës u shënuan pesë tërmete në Shqipëri

Gjatë natës janë shënuar pesë lëkundje tërmeti, ku si epiqendër kanë pasur Detin Adriatik.

Lëkundjet kanë pasur magnituda të ndryshme ku lëkundjet më të fuqishme ka qenë me magnitudë 4.6 të shkallës rihter, e shënuar pak pas mesnate.

Lëkundjet e tjera ishin me magnituda: 3.6; 2.6; 2.6; 4.2.

Kujtojmë që lëkundja më e fuqishme kishte thellësi 10 km dhe u ndje në disa qytete si Durrës, Tiranë, Shkodër, Lezhë dhe Laç, njofton Top-Channel.Ndërkohë sipas EMSC lëkundjet me magnitudë 4.6 u cilësuan si lëkundje të shkallës tre.

Më Shumë

Drejtqëndrimi yt

Sahit Osmani Ishe një hap a dy para vetes, Arrite ta njohësh të dijes lartësi. Padashur u gjete në shkretëtirën e gënjeshtrës, Nuk u mashtrove Nga përmasat e saj...

Shtyhet ndeshja e Superligës së Kosovës mes Sigal Prishtinës dhe Bashkimit

Ndeshja e kësaj jave në Superligën e Kosovës në basketboll ndërmjet Bashkimit dhe Sigal Prishtinës është shtyrë zyrtarisht nde Lajmi është konfirmuar nga faqja zyrtare e...

Lajmet e Fundit