16.8 C
Prizren
E premte, 2 Qershor, 2023

Gjendja me pandeminë në Suharekë është nën kontroll

Kryetari i komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, ka thënë se gjendja me pandeminë në komunën që udhëheq ai është e qetë dhe stabile.

“Kemi diku 44-45 raste aktive, por gjendja është nën kontroll, e kemi të mbuluar komplet territorin e komunës, kemi gati edhe një repart me 20 shtretër”, ka njoftuar Muharremaj.

I pari i Suharekës në një lidhje direkte në Mëngjesi në Kanal10, ka folur edhe projektet që do të realizohen në këtë komunë, duke veçuar ndërtimin e sheshit, i cili siç tha ai, do të ndërtohet deri kah fundi i nëntorit.

Më Shumë

Kurti arrin në Bratisllavë, pritet të flas për të ardhmen e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka udhëtuar sot drejt Bratisllavës ku do të marrë pjesë në konferencën për sigurinë globale, Globsec.   Tashmë Kurti ka arritur...

Nxirret i gjallë një person që kishte rënë në bunar në Suharekë

Organizata Vullnetare Zjarrfikësit dhe Shpëtimit kanë arritur ta nxjerrin të gjallë një person që kishte rënë në bunar. Ngjarja ka ndodhur në Shirokë të Suharekës...

Lajmet e Fundit