17.8 C
Prizren
E premte, 24 Maj, 2024

Gjendja në Rahovec është stabile, nuk ka vërshime

Besë Bytyçi, drejtoresh për Mbrojtje she Shpëtim në komunën e Rahovecit ka bërë me dije se gjendja në këtë komunë pas reshjeve të shiut dhe erërave është stabile.

Sipas saj, nuk ka vërshime në këtë komunë.

“Pas shiut të rrëmbyeshëm dhe erërave të fuqishme, ka pasur disa dëmtime në infrastrukturë publike, por situata vazhdon të jetë e qetë dhe e menaxhueshme. Ekipet e Komunës së Rahovecit janë akoma në terren dhe në dispozicion të qytetarëve. Ne po e përcjellim me vëmendje situatën dhe jemi të gatshëm për çdo intervenim në rast nevoje”, ka shkruar ajo në “Facebook”.

Më Shumë

“Prizren Fest” anëtare e European Festivals Association

Festivali Ndërkombëtar i Teatrit “Prizren Fest” zyrtarisht është bërë anëtare e European Festivals Association (EFA), shkruan KultPlus. “Jemi të emocionuar dhe krenarë për këtë mundësi...

Fillon ndërtimi i disa tualetëve publike para objektit të administratës në Prizren

Të hënën e 20 majit, punimet për ndërtimin e tualetëve publike filluan para objektit të administratës komunale në Prizren. Komuna e Prizrenit, në partneritet me...

Lajmet e Fundit