16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Goditet me veturë një këmbësor në Rahovec

Makina-kembesoriNjë këmbësor është goditur nga një veturë në Rahovec. Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar në Spitalin e Gjakovës.

“I dyshuari me veturën e tij ‘Mercedes’ nga pakujdesia, duke lëvizë mbrapa me veturë godet këmbësorin. Si pasojë e aksidentit viktima ka pësuar lëndime trupore dhe të njëjtit i është ofruar ndihma mjekësore në Qendrën e Mjekësisë Familjare në Rahovec e më pas dërgohet në Spitalin e Gjakovës”, njofton Policia e Kosovës.

Me urdhër të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt. /PrizrenPress.com/

Moti sot me diell dhe vranësira të shpërndara

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se sot, do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Sipas IHK-së, temperaturat minimale do të lëvizin...

Universiteti i Hildesheim/Hannover shpalos ofertën e studimit për maturantët e “Loyola-Gymnasium”

Në kuadër të informimit lidhur me orientimin profesional dhe mundësitë e studimit në Universitetin Hildesheim/Hannover në Gjermani, sot, para maturantëve të “Loyola-Gymnasium”, ofertën e...

Lajmet e Fundit