13.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Grave të Krushës së Madhe iu premtohen nga 300 euro prej Qeverisë

Gratë e Krushës së Madhe, kanë pritur ministrin e Bujqësisë Besian Mustafa, deputetin e LDK-së Xhavit Ukaj dhe kryetarin e komunës së Rahovecit Smajl Latifi.

Gjatë këtij takimi, zyrtarët e shtetit u kanë premtuar Grave të Krushës së Madhe mbështetje prej rreth 300 mijë euro.

Format e mbështetjes u lanë të konkretizoheshin në takimin e radhës. Kujtojmë se Gratë e Krushës së Madhe merren me prodhimin e turshive dhe janë mjaft të suksesshme me këtë prodhimtari.

 

Më Shumë

Në pritje të vendimit për 30 për qindëshin, vlera e Trustit bie

Në kohën kur tërheqja e parave nga Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës është sërish në diskutim, vlera e këtij fondi është më e...

Kosova me fitore e mbylli edicionin në Ligën e Kombeve

Kosova e mbylli edicionin në Ligën e Kombeve me fitore, pasi sonte triumfoi ndaj Qipros me rezultat bindës 5-1. Në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin...

Lajmet e Fundit