18.8 C
Prizren
E mërkurë, 31 Maj, 2023

Gruaja kanoset me jetë nga burri i saj në Prizren, shkak një kontest pronësor

Një grua ka njoftuar policinë se është kanosur me jetë nga burri i saj pas një mosmarrëveshje në familje rreth një kontesti pronësor.

I dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Njoftimi i plotë i policisë:

DHUNË NË FAMILJE /Prizren 08.05.2022-13:30.  Viktima femër kosovare ka raportuar se pas një mosmarrëveshje në familje rreth një kontesti pronësor, është kanosur me  jetë nga bashkëshorti i saj i dyshuari mashkull kosovar. I dyshuari është arrestuar dhe me  vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje.

 

Më Shumë

Aksion i Policisë në zonën kufitare, katër sirianë dyshohen se gjuajtën në drejtim të tyre

Policia e Kosovës është vënë në lëvizje të enjten, pas informacioneve të marra nga Policia e Shqipërisë, se disa persona kanë provuar të hynë...

Kurti në Bratislavë: S`mund të dal mbi ligjin për situatën në veri

Në forumin ‘Globalsec’ në Bratislavë, kryeministri Albin Kurti shpjegoi situatën aktuale në veri të Kosovës. Ai tha se kryetarët e rinj të komunat në...

Lajmet e Fundit