6.8 C
Prizren
E hënë, 5 Dhjetor, 2022

Gruaja në Rahovec e denoncon burrin në polici: I dehur po ushtron dhunë psikike ndaj meje

Konsumimi i tepërt i alkoolit është një ndër shkaktarët që shtyjnë burrat të bëjnë veprime të dhunshme, ku shpesh herë viktima janë partneret dhe familjarët e tyre. Si rrjedhojë, shumë nga ta përfundojnë prapa grilave për dhunë në familje, raporton Gazeta Sinjali.

Një rast i tillë ka ndodhur dje në një familje në rrugën ‘Ali Hasku’ në Rahovec, ku një burrë dyshohet se nën ndikimin e alkoolit ka ushtruar dhunë psikike ndaj bashkëshortes së tij.

Burimet e Gazetës Sinjali kanë bërë me dije se 46-vjeçarja ka kërkuar ndihmën e Policisë, mirëpo ka deklaruar se nuk ka përjetuar dhunë fizike nga bashkëshorti.

I dyshuari është arritur që të arrestohet dhe i njëjti është shoqëruar në stacion policor për intervistim ku i është nënshtruar edhe testit për alkool e që ka rezultuar në gjendje të dehur.

Pas përfundimit të procedurave policore, i dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje për 48 orë.

Më Shumë

Vdes në moshën 66-vjeçare aktori amerikan, Clarence Darnell Gilyard Jr.

Clarence Gilyard, një aktor veteran që kishte role të dukshme në “Die Hard”, “Matlock” dhe “Walker, Texas Ranger”, i cili më vonë u bë...

SHBA po shqyrton ‘zgjerimin dramatik’ në stërvitjen e trupave ukrainase

Uashingtoni po konsideron zgjerimin e ndjeshëm të trajnimit që ushtria amerikane ofron për trupat ukrainase, kanë thënë për CNN shumë zyrtarë amerikanë. Sipas mediave të...

Moti për sot

Lajmet e Fundit