15.8 C
Prizren
E premte, 31 Maj, 2024

Gruaja në Rahovec e denoncon burrin në polici: I dehur po ushtron dhunë psikike ndaj meje

Konsumimi i tepërt i alkoolit është një ndër shkaktarët që shtyjnë burrat të bëjnë veprime të dhunshme, ku shpesh herë viktima janë partneret dhe familjarët e tyre. Si rrjedhojë, shumë nga ta përfundojnë prapa grilave për dhunë në familje, raporton Gazeta Sinjali.

Një rast i tillë ka ndodhur dje në një familje në rrugën ‘Ali Hasku’ në Rahovec, ku një burrë dyshohet se nën ndikimin e alkoolit ka ushtruar dhunë psikike ndaj bashkëshortes së tij.

Burimet e Gazetës Sinjali kanë bërë me dije se 46-vjeçarja ka kërkuar ndihmën e Policisë, mirëpo ka deklaruar se nuk ka përjetuar dhunë fizike nga bashkëshorti.

I dyshuari është arritur që të arrestohet dhe i njëjti është shoqëruar në stacion policor për intervistim ku i është nënshtruar edhe testit për alkool e që ka rezultuar në gjendje të dehur.

Pas përfundimit të procedurave policore, i dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje për 48 orë.

Më Shumë

Për punë hulumtuese të profesorëve, MASHTI ndanë 150 mijë euro

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MASHTI) ka ndarë 150 mijë euro për hulumtime shkencore për profesorët universitar. Nga kjo shumë, stafi akademik...

Kadri Veseli nga Haga: Mos të cenohet besimi i popullit të Kosovës në Gjykatën Speciale

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, duke u ndërlidhur me deklaratat në seancën e sotme në Hagë, ka kërkuar që procesi të jetë...

Lajmet e Fundit