5.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Ngriten 6 aktakuza në Prizren kundër tetë personave

Prokurori i Shtetit ka njoftuar se Prokuroria Themelore në Prizren, gjatë 24 orëve të fundit, me urdhër të prokurorit ka ndaluar 3 persona të dyshuar, si dhe ka parashtruar 2 kërkesa për caktim të paraburgimit kundër 2 personave.

Ndërsa, nga kjo prokurori janë ngritur 6 aktakuza kundër 8 personave, për vepra të ndryshme penale.

Më Shumë

Shaqiri refuzon të flas për mediat serbe

Xherdan Shaqiri nuk ka pranuar që të flas për mediat serbe pak para fillimit të ndeshjes ndërmjet Zvicrës dhe Brazilit. Futbollisti nga Gjilani nuk luajtur...

Hajnat vjedhin stoli ari dhe para në një shtëpi në Rahovec

Persona të panjohur kanë vjedhur stoli ari dhe para të gatshme në një shtëpi në Rahovec. Rastin në polici e ka lajmëruar pronari i shtëpisë...

Lajmet e Fundit