22.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Haaland fiton 426 mijë euro në javë, City dëshiron t’ia rinovojë kontratën dhe ta bëjë lojtarin më të paguar në Angli

Norvegjezi, i cili shënoi 42 gola në 37 paraqitje këtë sezon, aktualisht fiton 375 mijë paund, ose rreth 426 mijë euro, sipas anglezëve.

Sun pretendon se bashkëlojtari i tij Kevin De Bruyne dhe portieri i Manchester United, David de Gea kanë të njëjtën pagë. Por City tani dëshiron që ta rrisë pagën e tij në gjysmë milioni funte në javë, që është 568 mijë euro, pasi pronarët e pasur të klubit të Mançesterit duan ta mbajnë Haaland që të mos e marrë Real Madridi.

 

Kontrata aktuale e Haaland me Manchester Cityn është deri në vitin 2027. Ai do të zgjaste bashkëpunimin me Cityn deri në vitin 2028. Sipas Transfermarkt, golashënuesi norvegjez kap vlerën e 170 milionë eurove. Ai erdhi në City pasi anglezët aktivizuan klauzolën e tij të blerjes prej 60 milionë eurosh, të cilën e kishte në Borussia Dortmund.

Më Shumë

Zojz, hajnat vjedhin mbi 20 krerë dele e qengja dhe 30 pula

Blegtorit Demush Bytyçit nga fshati Zojz i janë vjedhur 20 krerë dele dhe qengja dhe 30 pula. Vjedhja ka ndodhur sot, në orët e hershme...

Guardiola: De Zerbi është një nga trajnerët më të mirë në 20 vitet e fundit

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, e ka lavdëruar trajnerin e Brighton-it, Roberto de Zerbi-n. Guardiola tani ka fituar 11 tituj të ligës në tre...

Lajmet e Fundit