6.8 C
Prizren
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Hanefi Muharremi jep dorëheqje nga Kuvendi i Prizrenit

Kuvendari i LDK-së, Hanefi Muharremi ka dhënë dorëheqje nga Kuvendi i Prizrenit.

Ai, në zgjedhjet e fundit lokale ishte bartës i listës së LDK-së.

“Kur më kanë caktuar bartës të listës në zgjedhje, pata thënë në parti(LDK) se, nuk e mbaj pozitën e kuvendarit”, tregon Muharremi për “PrizrenPress”.

Ai falënderon votuesit e LDK-së për mbështetjen që treguan në zgjedhjet e fundit lokale.

Hanefi Muharremi do të zëvendësohet nga Haziz Hodaj./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Fajon: Sllovenia është avokate e fortë e liberalizimit të vizave për Kosovën

Shefja e diplomacisë sllovene, Tanja Fajon, ka deklaruar se Sllovenia është avokate e fuqishme e liberalizimit të vizave për Kosovën. “BE duhet të mbajë premtimin...

“Le Matin” më 1912: Përfituesit e luftës

Ky shkrim është botuar 110 vjet më parë në gazetën e Parisit “Le Matin” dhe flet për aktin e jashtëzakonshëm të Ismail Qemalit, shpalljen...

Lajmet e Fundit