11.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Haradinaj: Arratisja e Lushtakut, Haxhajt e Jasharit, lajm i keq për Kosovën

Ramush haradinaj ne zgjedhjeLideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka komentuar arratisjen nga QKUK të Sami Lushtakut, Ismet Haxhajt dhe Sahit Jasharit. Ai tha se arratisja e tyre është një lajmë i keq për Kosovën.

“Ngjarja e djeshme në QKUK është një lajm i keq për Kosovën”, tha Haradinaj në Prizren,transmeton TVPZ.

Sipas tij, në këtë rast gjykata dhe personat që janë nën masën e arrestit duhet të veprojnë konform dispozitave ligjore.

“Në Kosovë është degraduar i tërë sistemi dhe për këtë arsye AAK ka një vizion të qartë se si ta shërojë Kosovën”, tha Haradinaj./PrizrenPress.com/
….

Më Shumë

Filloi dezinsektimi i zonave endemike në Malishevë

Në kuadër të zbatimit të strategjisë nacionale për parandalimin dhe luftimin e Etheve Hemorragjike Krime Kongo (EHKK), sot, Komuna e Malishevës, ka filluar me...

Kërkesat e fundit për paraburgime të Prokurorisë në Prizren: Të arrestuarit dyshohen për vepra të ndryshme penale

Prokuroria Themelore në Prizren ka paraqitur një kërkesë për caktim të paraburgimit kundër një personi, dyshuar për veprat penale "Tentim vrasje", "Mbajtja në pronësi,...

Lajmet e Fundit