5.8 C
Prizren
E diel, 21 Prill, 2024

Hashim Thaçi tentoi ta joshte Zafir Berishën me postin e Ministrit të Mjedisit

Zafir berisha 123Kryeministri Hashim Thaçi ka dashur ta sakrifikoi Dardan Gashin e Listës Ibrahim Rugova.Postin e tij, ai ia ofroi ditë më parë Zafir Berishës, por ai e refuzoi atë, thotë burime tëGazetës Express.

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi i ka ofruar Zafir Berishës postin e Ministrit të Mjedisit dhe Planifikimit Hapsinor, në shkëmbim të mbështetjes së tij për kandidatin e PDK’së për Kryetar të Prizrenit.Por, kjo ofertë është refuzuar nga Berisha, i cili ka vendosi ta mbështesë rivalin e Ramadan
Mujës, kandidatin e LDK’së, Eqrem Kryeziun.

“Thaçi bëri edhe oferta të tjera, por kryesorja ishte posti i Ministrit, megjithatë, z. Berisha e refuzoi”, ka thënë një burim i Gazetës Express, i pranishëm në takimin Thaçi-Berisha.Në zgjedhjet e 3 nëntorit, Zafir Berisha mori 13 për qind të elektoratit në garën për Kryetar të Prizrenit, duke u bërë kështu, në një mënyrë, përcaktuesi i fituesit në garën e balotazhit.

Më Shumë

Kalon në Komisionin për Arsim Projektligji për Provimin e Maturës, Nagavci: Evidentohet mundësia për të kopjuar

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, ka deklaruar se nxënësit të së njëjtës klasë do të shpërndahen në Provimin e Maturës,...

Këta dy shokë krijuan lëkurën nga kaktusi dhe i shpëtuan jetën 1 miliardë kafshëve

Adrian dhe Marte, dy sipërmarrës me origjinë nga Meksika, kanë zhvilluar një 'lëkurë' vegane të quajtur "Desserto" nga Kaktusi. Ky material eco-friendly ngjan shumë me...

Lajmet e Fundit