22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Përfundojnë dëshmitë e dëshmitarëve, nesër rrëfehet Muja

Ramadan Muja

Në Gjykatën Themelore në Prizren, ka përfunduar seanca e sotme gjyqësore kundër kryetarit të Komunës, Ramadan Mujës dhe pesë drejtorëve të tij.

Në këtë seancë është lexuar dëshmia e koordinatorit të Administratës, Ragip Gajrakut, i cili për shkaqe shëndetësore nuk ka mundur të marrë pjesë fizikisht. Po ashtu në këtë seancë është dëgjuar dëshmia e kryetari i fshatit Korisë, Veli Dakaj. Gajraku në dëshminë e tij, ka deklaruar se si koordinator i Administratës nuk ka qenë në dijeni për dhënien e pronës komunale Fabrikës së Çokollatës “Kamila” dhe shkollës “Mehmet Akif”.

Kryetari i fshatit Korishë, Veli Dakaj ndërkaq deklaroi se nga kryetari i Komunës, Ramadan Muja, kanë kërkuar pastrimin e hapësirës dhe ndërtimin e një fusha sportive. “Ne jemi pajtu që të ndërtohet Fabrika e Çokollatës”.Seanca gjyqësore do të vazhdoj edhe nesër. Në këtë seancë,  do të dëshmojë kryetari i Komunës, Ramadan Muja. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Projekti i bashkëfinancuar i mbjelljes së boronicës në Prizren: 2.4 hektarë të mbjella me sukses

Projekti i bashkëfinancuar nga Drejtoria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural për mbjelljen e boronicës po vazhdon me sukses në territorin e Komunës së Prizrenit....

Sot nis Euro 2024

Sot nis Europiani i 17, emocione që do të përcillen për 1 muaj në Tv Klan, deri në finalen e 14 Korrikut, që do...

Lajmet e Fundit