19.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Haskuka inspekton punimet e ndërtimit të stadiumit në fshatin Zhur

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, i shoqëruar nga nënkryetari Eshref Memaj dhe drejtori i Drejtorisë për Kulturë, Rini dhe Sport, Ehat Oreshka, kanë inspektuar punimet që po realizohen në ndërtimin e stadiumit në fshatin Zhur.

“Për shkak të pengesa të ndryshme në realizim që janë shfaqur nga projekti fillestar, projekti është dashur të revidohet për t’i tejkaluar këto pengesa dhe tashmë punimet janë duke vazhduar me intensitet të shtuar, thuhet në njoftim të Komunës, përcjell PrizrenPress.

Sipas planifikimit, deri në fund të këtij viti pritetet të realizohen rreth 80% të punimeve.

Stadiumi i fshatit Zhur është projekt i përbashkët mes Komunës së Prizrenit dhe Ministrisë për Kulturë, Rini dhe Sport./PrizrenPress.com/

Fotografia e Komuna e Prizrenit

Fotografia e Komuna e PrizrenitFotografia e Komuna e Prizrenit

Më Shumë

Moti sot: Me diell dhe vranësira të shpërndara, temperaturat deri në 36 gradë celsius

Instituti Hidrometeorologjik ka bërë të ditur se sot mbi Kosovë, do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do...

Të dhënat e regjistrimit të popullsisë: Rajoni i Prizrenit në vitin 2024 ka 50 mijë banorë më pak se në vitin 2011

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK), të premten, ka publikuar rezultatet preliminare të regjistrimit të popullsisë, ekonomive familjare dhe banesave për vitin 2024, përfshirë...

Lajmet e Fundit