25.8 C
Prizren
E martë, 23 Korrik, 2024

Haskuka: PDK-ja po synon ta ndërrojë rezultatin në Prizren

Mytaher Haskuka, i cili doli i fitues në Prizren sipas rezultateve preliminare të KQZ-së, ka thënë se PDK-ja po pretendon që ta ndërrojë rezultatin në Prizren, raporton zëri.info

“Sot kemi thirrur këtë konferencë për shkak të një ankese që është dërguar ku kërkohet rinumërimi nga PDK-ja, e cila është një manipulim, për ta ndryshuar vullnetin e qytetarëve”, deklaroi Haskuka.

Ai më tej, i bëri thirrje PZAP-it që të mos bie pre e këtyre manipulimeve.

“Ankesat e tilla edhe me vërejtjet  nuk janë pranuar nga PZAP, presim qe edhe kjo të mos pranohet. Nuk ka kurrfarë dëshmie se ka ndodhur ajo që është paraqitur”, shtoi ai./Zeri

Më Shumë

Rahoveci kujton Avdullah Bugarin e Gëzim Hamzën në 26 vjetorin e rënies së tyre

Sot, te Muri i Pikëllimit në Rahovec, u nderua fillimi i luftimeve për Rahovecin, kujtimin për 17 korrikun 1998, kujtimin për martirët dhe dëshmorët...

Përkujtohen dëshmorët e rënë në ‘Betejën e Rahovecit’

Sot janë përkujtuar dëshmorët Agim Çelaj, Sadik Shala, Afrim Krasniqi, Hamdi Berisha, Habib Berisha, Gani Paçarizi, Liman Gegaj, Ramadan Morina dhe Ruxhdi Gjyliqi,...

Lajmet e Fundit