19.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Haskuka: Rastet e reja me COVID-19, janë nga kontaktet e javëve të kaluara

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka thënë se pesë rastet e reja me virusin COVID -19,në fshatin Skorobisht kanë ardhur nga kontaktet e javëve të kaluara.

“Sot nga 17 teste 5 kanë dalë pozitive me COVID-19, në total 34 raste në Prizren”.

“Në nivel Kosove 37 raste të reja, 598 raste, 15 vdekje. Rastet e reja janë nga kontaktet e javëve të kaluara, pra ne mund të mendojmë që jemi mirë dhe të infektojmë familjarë e miq që I takojmë. Prandaj, respektoni masat, mbani distancën dhe masat mbrojtëse”, shkruan Haskuka, në Facebook.

Më Shumë

Mbappe nuk largohet nga PSG-ja

Kylian Mbappe ka premtuar se do të qëndrojë në Paris Saint-Germain sezonin e ardhshëm, pasi u shpall Lojtari i Vitit në Ligue 1 për...

Himnet në ankand

Enver Sulaj Mbyllur në sirtar qelqi hëna tallet me shpirtra mëkatarësh fshehur në kështjella të harruara. Secili mëkon mëkatet U thur himne tinëz perëndive. Është sakrilegj të prekësh me dorë Librin...

Lajmet e Fundit