10.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Haskukaj: Projekti i teleferikut tek Kalaja, shkelje e ligjit

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për Komunën e Prizrenit, Mytaher Haskuka gjatë emisionit Politikë me Sejdi Demirin tha se projekti i teleferikut tek Kalaja është shkelje e ligjit për arsye se për këtë projekt nuk është marr leje në Mbrojtjen e Trashigimisë Kulturore. Madje sipas tij kjo ngecje në këtë komunë është si shkak i keq udhëheqësisë së Partisë Demokratike të Kosovës.

Këto akuza nuk i pranoi aspak Shaqir Totaj, kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës në komunën e Prizrenit.

“Enver Hoxha, ishte fare i pashpirt”- Ish-oficeri britanik në Shqipëri rrëfen përplasjet me ish-diktatorin në frontin e luftës: Mehmet Shehu, armiku im për vdekje

Memorie.al / Gjatë Luftës së Dytë Botërore, punoi me Enver Hoxhën dhe Abaz Kupin, për organizimin e forcave antifashiste. Me rënien e “Perdes së Hekurt”, stërviti...

Kurti: Armët e përdorura në sulmet terroriste janë prodhuar në Serbi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se armët dhe pajisjet e tjera të përdorura në sulmet terroriste të kësaj jave janë bërë nga...

Lajmet e Fundit