14.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Hatim Baxhaku pranon postin e nënkryetarit të Komunës së Prizrenit

Ish-kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Hatim Baxhaku ka pranuar të marrë postin e nënkryetarit të Komunës, nëse finalizohet koalicioni me Vetëvendosjen.

Ndonëse fillimisht e kishe refuzuar, ai ka thënë se këtë post do të pranojë për shkak kërkesave të anëtarëve e simpatizantëve të LDK-së.
Kryetari i LDK-së në Prizren, Haxhi Avdyli, tha se Baxhaku ka marrë mbështetje për të marrë këtë post edhe nga anëtarët e Kryesisë së Degës.

Është pajtueshmëri e përgjithshëm e LDK-së por edhe e VV-së që Hatim Baxhaku të jetë nënkryetar i Komunës”, tha Avdyli, shkruan PrizrenPress.

Hatim Baxhaku, ka qenë kandidat i LDK-së për kryetar të Prizrenit. Pas humbjes së garës, ai publikisht ka dalur në mbështetje të kandidatit të VV-së, Mytaher Haskuka. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Ky është çmimi i derivateve për 24 orët e ardhshme

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka njoftuar për çmimin tavan në kuadër të derivateve. Çmimi maksimal i lejuar i produktit dizel është 1.57 euro. Kurse...

Sot nis stina e vjeshtës

23 shtatori shënon përfundimin e stinës së verës dhe stinës së vjeshtës. Vjeshta saktësisht ka hyrë në orën 02:04 min. Institutit Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë...

Lajmet e Fundit