2.8 C
Prizren
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

Haxhiu për rastin Dehari: Po hetohet nëse kamerat e sigurisë janë marrë me urdhër të Dhurata Hoxhës

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka marrë një pyetje nga deputeti i PDK-së, Hisen Berisha, në lidhje me epilogun e çështjes Dehari.

Haxhiu ka thënë se rasti Dehari po trajtohet nga prokuroria Speciale. Ajo tutje ka shtuar se po hetohet nëse kamerat e siguria janë marrë me urdhër të ish-ministres Dhurata Hoxha.

“Rasti Dehari është duke u trajtuar nga Prokuroria Speciale. Kam urdhëruar një inspektim se cilat kanë që përgjegjësitë e personave përgjegjës atë ditë. Kam treguar për gjetjet ne raportin e inspektimit. Gjetja kryesore është që kamerat janë marrë para policisë, dhe kjo është e paprecedentë. Pyetja është se kush i ka marrë kamerat e sigurisë dhe a janë marrë ato me urdhër të ish-ministres Dhuarat Hoxha” deklaroi ministrja Hoxha.

Më Shumë

Liria shokon Dritën, e eliminon nga Kupa

Liria ka bërë befasinë e madhe në Kupën e Kosovës, duke eliminuar Dritën e Gjilanit. Liria e mposhti në udhëtim Dritën, me rezultat 1-2, në...

Detaje të reja nga aksidenti me fatalitet në Prizren

Aksident me fatalitet është regjistruar në orët e para të mëngjesit të së mërkurës në Prizren, ku një këmbësore është goditur për vdekje nga...

Lajmet e Fundit