-1.2 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Hekurudhat e Prizrenit, “zhduken” nga bërlloku

berloku 2Hapësirat e hekurudhës në Prizren, janë shndërruar në deponi të bërllokut në Prizren. Nehat Basha , kryeshef i KRMM “Eko-Rajoni”, ka bërë të ditur për këto hapësira janë përgjegjës Hekurudhat e Kosovës.
“Ne si “Eko-Rajon”, nuk kemi kontratë dhe nuk merremi ma materiet interne. Herë-herë pastrojmë mbeturinat e amvisërisë në mënyrë që gjendja të mos përkeqësohet ,por këtë e bëjmë me vetiniciativë”, thotë Basha për Koha Ditore.

Zëdhënësi i Hekurudhave të Kosovës Refet Citaku hapësirat e përmendura nuk janë deponi, por prona të hekurudhave të Kosovës.

“Në këtë hapësirë vite me parë janë hedhur mbeturina interne, duke mos u penguar nga komuna e Prizrenit”, shprehet ai. Ai tregon se Komuna dhe Hekurudhat kanë filluar të pastrojnë këtë hapësirë.

Previous article
Next article

Më Shumë

Arrestohen gjashtë persona, u kapen me 85 mijë euro false

Tre persona nga Kosova e tre nga Maqedonia e Veriut në një aksion të udhëhequr nga Prokuroria Speciale. Ata dyshohen për vepren penale “Falsifikimi i...

Kuvendi sot mban seancë plenare, në rend dite janë pyetjet parlamentare

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë të re plenare. Në rend të ditës në këtë seancë janë pyetjet parlamentare të deputetëve për kabinetin...

Lajmet e Fundit