33.8 C
Prizren
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

Hoxha: PDK-ja subjekti i parë politik në Prizren

Samir Hoxha zedhenes i PDK ne prizrenPartia Demokratike e Kosovës(PDK) në Prizren, zgjedhjet e 8 qershorit i ka vlerësuar të mira dhe të suksesshme.

Zëdhënësi i PDK-së, Samir Hoxha tha se rezultati i zgjedhjeve të fundit, PDK-në e ka nxjerrë si subjekti i parë politik në Prizren.

“Kryesia e PDK-së falënderon të gjitha struktuart e partisë dhe votuesit, për besimin që kanë treguar për PDK-në”, tha Hoxhaj për “TV Besa” .

Në zgjedhjet e 8 qershorit PDK-ja në Prizren, ka dalë fituese e tyre. Hoxha tha se qytetarët e Prizrenit në zgjedhjet e 8 qershorit, vlerësuan punën që PDK-ja i ka bërë në këtë qytet. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Mesazhe politike kundër Kosovës, UEFA hap hetimin ndaj Serbisë

UEFA ka hapur një hetim ndaj Serbisë, për koret kundër Kosovës, të kënduara nga fansat në vigjilje dhe gjatë ndeshjes ndaj Anglisë, zhvilluar mbrëmjen...

Policia shqipton mbi 1 mijë e 800 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1802 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Lajmet e Fundit