21.8 C
Prizren
E shtunë, 22 Qershor, 2024

Prokuroria në Prizren heton ndërtimet pa leje

Syle Hoxhaj, kryeprokurorProkuroria Themelore në Prizren,ka filluar hetimet kundër ndërtimeve të paligjshme që kanë ndodhur në këtë qytet.

Kryeprokurori Sylë Hoxhaj tha se hetimet kanë filluar pas ngritjes së shqetësimit nga shiqëria civile dhe mediat. “Janë 9 raporte të Prokurorisë kundër nëntë personave”, tregon Hoxha, transmeton TV Opinion

Sipas tij, Departamenti i Krimeve deri më tash ka ngritur një aktakuzë, gjashtë persona janë nën hetime ndërsa në një rast janë pushuar hetimet.

“Departamenti i Përgjithshëm gjithashtu ka ngritur një aktakuzë,dhe po e heton një rast, ndërsa në një rast tjetër janë pushuar hetimet”.

Hoxhaj kërkon nga Drejtoria e Inspektoriatit që të jetë më vigjilente dhe të dërgon mesazh përkrahjeje./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Vetëvendosje me aktivitete për nder shënimit të 81-vjetorit të lindjes së Ukshin Hotit

Lëvizja Vetëvendosje ka organizuar disa aktivitete për nder të ditëlindjes së intelektualit, Ukshin Hoti. Në ora 10:00 do të organizohet vizitë te shtëpia muze e...

I dyshuari që shpërndante drogë në Prizren, vetaksidentohet duke ikur nga policia

Një burrë teksa ishte duke ikur nga policia nën dyshimin për shpërndarje të substancave narkotike, është vetaksidentuar në Prizren. I dyshuari ka pësuar lëndime trupore,...

Lajmet e Fundit