20.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

Humb jetën një 40-vjeçar

Një 40-vjeçar nga Maliqi ka humbur jetën mbrëmjen e djeshme 25 maj, pasi është kapur nga një rimorkio e ngarkuar me dru.

Sipas policisë viktima është Mirgen Demçe dhe dyshohet se shkak i humbjës se jetës së 40 vjecarit është aksidentale. Demçe ishte pronar i një pike që bënte shpërndarjen e druve,në fshatin Libonik.

Kjo ngjarje aksidentale ka ndodhur kur pronari së bashku me tre punëtorë të tjerë, po ngarkonin një kamion me dru. Gjatë momentit që po shtynin një rimorkio, që komandohej me dorë dhe që lidhej pas kamionit, rimorkioja ka rrëshqitur, duke goditur pronarin e kësaj pike, i cili ndodhej në atë moment, në krahun e stivës së druve. Nga kjo goditje, për pasojë shtetasi Mirgen Demçe, është përplasur me stivën e druve.

Punëtorët menjëherë e kanë transportuar me ambulancën e fshatit, në drejtim të Spitalit të Korçës,për të marrë ndihmën mjekësore të nevojshme,por gjatë transportimit ,ky shtetas ka humbur jetën.

Më Shumë

“The Guardian”: Britanikët të shqetësuar për ndëshkimet e SHBA-së dhe BE-së ndaj Kosovës

Mediumi prestigjioz britanik “The Guardian” i ka kushtuar një artikull situatës aktuale në Kosovë, konkretisht tensioneve në veri të vendit. “The Guardian” duke u thirrur...

Kurti: Dragashi ka nevojë për më shumë investime

Kryeministri Albin Kurti ka premtuar më shumë investime në komunën e Dragashit. I pari i ekzekutivit sot bashkë me ministrin e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe...

Lajmet e Fundit