33.8 C
Prizren
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

Humbin vulat, Prokuroria fillon hetimet

Syle HoxhajProkuroria dhe Policia, kanë raportuar për parregullsitë që janë evidencuar gjatë procesit zgjedhor në disa qendra të votimit në Prizren.

Kryeprokurori,Sylë Hoxhaj tha se në pesë qendra të votimit ka pasur mungesë të vulave.

Sipas tij, mungesa e vulave tashmë ka filluar të hetohet. “ Prokuroria ka filluar të hetojë restet e mungesës së vulave”, tha Hoxhaj, në një konferencë për media.
Sipas tij, vulat janë zëvendësuar me vulat rezervë.

Ai tregoi se në vendvotime janë vërejtur edhe persona të pa autorizuar. Drejtori i Policisë në Prizren,Nexhmi Krasniqi tha se policia menjëherë i ka marrë masat për të larguar nga vendvotimet personat e paautorizuar.

“Policia i ka marrë të gjitha masat dhe personat e paautorizuar janë larguar nga vendvotimet”, tha Krasniqi./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Premierliga fillon me derbin Chelsea – City

Kur jemi në ditët e zjarrta të evropianit, Premierliga, e cila do të nis sezonin e ri, më 16 gusht, ka publikuar edhe kalendarin...

Vdes në moshën 26-vjeçare portieri i Malit të Zi, vetëm 10 ditë më parë gëzoi kombin e tij

Radiotelevizioni i Malit të Zi (RTCG) ka dhënë lajmin e tmerrshëm mëngjesin e sotëm (e shtunë) për shkak se ka ndërruar jetë në moshën...

Lajmet e Fundit