37.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

PDK, ankesë në PZAP kundër IQM-së

PDK-logo8-07Dega e PDK-së në Malishevë ka parashtruar ankesë në PZAP kundër Iniciativës Qytetare të Malishevës, me të cilën kërkohet marrja e masave kundër IQM , pasi, siç thuhet në ankesë, aktivisti i saj Musli Zulfaj ka sulmuar fizikisht aktivistin ne detyrë të Degës se PDK-së Blerim Zulfajn në afërsi të pikës së votimit në Senik.

Sipas PDK-së, rasti ka ndodhur në qendrën e votimit në fshatin Senik të Malishevës, ku Musli Zulfaj, militant i IQM-së, në prani të policisë e ka sulmuar Blerim Zulfaj, i cili në ato momente ishte duke kryer shërbimet e ofrimit të ushqimit për komisionerët dhe vëzhguesit e PDK-së, d.m.th, ka qenë i angazhuar për këtë shërbim nga Dega e PDK-së, në Malishevë.

Rasti ka ndodhur në ora 10:30 të ditës së zgjedhjeve me datë 03.11.2013.

Për detajet tjera mund ta kërkoni raportin e Policisë së Kosovës për rastin në fjalë, të cilin mund ta kërkoni në Stacionin e Policisë në Malishevë kurse me rastin është marrë edhe Prokurori i Shtetit, thuhet në ankesën e PDK-së.

Kërkojmë nga PZAP-ja, që të ndërmarr të gjitha masat ligjore, si ndaj personit në fjalë po ashtu edhe ndaj subjektit të tij./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Hoti: Situata e pasigurisë është si rezultat i mosveprimit të qeverisë

Ish-kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, ka thënë se situata depresive dhe e pasigurisë në Kosovë erdhi si rezultat i mosveprimit të qeverisë. Hoti tha se...

Barca dhe Xavi nuk pajtohen për Aubameyang

Klubi nga Londra, Chelsea, ka aranzhuar takimin e radhës këtë javë me përfaqësuesit e Pierre Aubameyang, sipas gazetarit Fabrizio Romano. Anglezët dëshirojnë të arrijnë marrëveshje...

Lajmet e Fundit