16.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Identifikohen vjedhësit e dyqaneve në Zhupë

Policia e Kosovës nga rajoni i Prizrenit, ka njoftuar se hetuesit e Stacionit Policor në bashkëpunim me homologët e tyre nga Ferizaj, Shtimja dhe Shtërpca kanë arritur t’i zbardhin disa raste të vjedhjeve që patën ndodhur në rajonin e Zhupës dhe në Prevallë.

Me atë ishin thyer objekte biznesi për përfitime të kundërligjshme.

Këto vjedhje dyshohen se janë kryer nga grupi i përbërë nga katër të dyshuar të cilët kanë operuar me një automjet të llojit “Opell Meriva” i huazuar nga një “Rent A-Car”.

Të dyshuarit tani ndodhën nën arrest për raste që janë nën hetim nga stacionet e përmendura.

Më Shumë

UEFA: Kosova nuk mund të jetë në një grup me Serbinë dhe Bosnjën

Para hedhjes së shortit kualifikues për Kampionatin Evropian 2024, i cili është planifikuar më 9 tetor në Frankfurt, UEFA ka njoftuar për disa rregulla...

329 mijë gjoba janë shqiptuar në pandemi – opozita për faljen e gjobave, pozita kundër

Policia e Kosovës ka shqiptua 329 mijë gjoba ndaj qytetarëve përgjatë kohës së pandemisë në Kosovë, raporton Ekonomia Online. Krahas gjobave nga Policia e Kosovës,...

Lajmet e Fundit