30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Idriz Vehapi: Pista s’kishte probleme me askënd

Vehapi-ElvisPistaKryetari i Rahovecit, Idriz Vehapi, ka thënë se janë duke e pritur drejtesinë për të ndriçuar vrasjen e Elvis Pistës.

Ai ka thënë se ende s’kanë asgjë prej organeve të hetuesisë.

“Jo”, ka thënë Vehapi kur është pyetur nëse Pista ka pasur ndonjë problem me dikë, raporton Express.

Vehapi ka thënë se po presin policinë dhe Prokurorine të ndriçon këtë vrasje. Edhe në Policinë e Rahovecit kanë konfirmuar se Pista s’ka pasur kurrfarë dosje kriminale. Ndërsa, kanë thënë se vetem Policia e Prizrenit mund të flasin për vrasjen e Pistës.

Më Shumë

Një i lënduar në një aksident mes dy veturave në Prizren

  Një aksident mes dy veturave ka ndodhur në Prizren, si pasojë e të cilit është lënduar një person. Policia njofton se përveç lëndimeve si pasojë...

146 vite nga Lidhja e Prizrenit, Çeku: Ngjarje historike që vazhdon të frymëzoj edhe sot

Sot janë bërë 146 vite nga themelimi i Lidhjes Shqiptare të Prizrenit. Në këtë përvjetor të kësaj ngjarjeje madhore Ministri i Kulturës, Hajrulla Çeku, Lidhjen...

Lajmet e Fundit