25.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Flet pronari i lokalit: Kështu ndodhi vrasja e Pistës

Gani Jaha-rahovecPronari i lokalit në të cilin u vra deputeti i PDK’së Elvis Pista ka rrëfyer për Express momentet tragjike që ndodhën para lokalit të tij. Gani Jaha ka treguar se i ndjeri është qëlluar me katër plumba dhe se fillimisht është menduar se i ka rënë të fikët

Ai ka thënë se me Pistën kanë qenë edhe dy shokë të tij me gra, për të kremtuar ditëlindjen e gruas së Pistës.

“Fillimisht kane menduar se i ka rene te fikte Pistës për shkak se nuk ka pasur krisma te armeve. Pastaj ia kanë pare gjakun dhe kanë konstatuar se ka pasur të shtëna me armë. Menjëherë ka ardhur policia dhe tash ata janë duke u marre me këtë rast”, ka thënë Gani Jaha për Express.

Më Shumë

‘Natën e mirë’ nga Elita 5, kënga që rikthen në skenë grupin ikonik shqiptar

Pak javë më parë, grupi ikonik shqiptar, ka publikuar këngën e tyre më të re ‘Natën e mirë’, këngë kjo e cila vjen pas...

Abrashi: Të mbretëron dashuria mbi urrejtjen

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje në Prizren, Artan Abrashi, ka vizituar Bashkësinë Islame në këtë qytet, ku ka uruar të gjithë besimtarët për festën e...

Lajmet e Fundit