23.8 C
Prizren
E diel, 21 Korrik, 2024

Ish presidenti i Shqipërisë, Moisiu vizitoi Lagjen e trimave

Ish presidenti i Republikës së Shqipërisë, Alfred Moisiu vizitoi sot Lagjen e trimave në Kumanovë.

Ai dëgjoi rrëfimet e banorëve të kësaj Lagje, dhe premtoi që në bazë të mundësive të tij do t`i dal në krah këtyre njerëzve.

Përndryshe vizita e tij në Kumanovë u mirëprit nga banorët e Lagjes së trimave si një ngushëllim për tragjedinë që pësuan. /zhurnal.mk/

Më Shumë

Mbi turizmin në Shqipëri, patriotët kujdestar, për ata që e duan me zemër dhe ata që e shohin dhe e ndjenjë nga distanca vlerën...

Nga Musa Sabedini – Ditëve të fundit është bërë çështje problematike krejt e panevojshme dhe madje për mua humbje kohe, mbi turizmin në Shqipëri,...

E goditi dera e hekurit, vdes trevjeçari në Rahovec

Një fëmijë trevjeçar ka vdekur në Rahovec pasi siç njofton policia, dyshohet se aksidentalisht një derë e hekurtë e mbështetur nga muri është rrëzuar...

Lajmet e Fundit