16.8 C
Prizren
E shtunë, 10 Qershor, 2023

Limaj: Hashim Thaçi po tallet me viktimat e luftës

Kryetari i NISMA për Kosovën, Fatmir Limaj, ka thënë se Hashim Thaçi është duke u tallur e përqeshur kur tha në Këshill të Sigurimit se Serbia do të hetohet për krime lufte nga Gjykata Ndërkombëtare.

Lexojeni të plotë reagimin

Qytetarë të dashur,

Tallje dhe përqeshje me viktimat do ta quajnë të gjithë ekspertët e drejtësisë deklaratën e ministrit të Punëve të Jashtme të Kosovës, kur tha se do ta padisim Serbinë, e do të hetohen krimet serbe në Gjykatën Ndërkombëtare.

Asnjëherë më krimet e masakrat që ka kryer shteti serb në Kosovë nuk do hetohen, e as nuk do të gjykohen nga gjykatat ndërkombëtare, sepse kjo temë është mbyllur për shtetin serb me përfundimin e mandatit të Gjykatës së Hagës.

Paraqitja e ministrit të Punëve të Jashtme të Kosovës para Këshillit të Sigurimit të OKB-së, tregon se në vendin tonë jemi duke parë diplomaci në shërbim të interesit individual, e asnjëherë në shërbim të shtetit, tash e shtatë vjet, fatkeqësisht!

Më Shumë

Ronaldo i propozon për martesë ish-banores së BB VIP

Jori Delli dhe Ronaldo Sharka kanë udhëtuar së fundmi drejt Turqisë, ku herë pas here postojnë në rrjetet sociale foto apo video së bashku. Ditën...

Turqia planifikon dërgimin e trupave shtesë në Kosovë

Turqia ka në plan që të dërgojë forca ushtarake në Kosovë gjatë së dielës dhe të hënës si përgjigje për kërkesën e NATO-së për...

Lajmet e Fundit