3.8 C
Prizren
E martë, 28 Mars, 2023

Ish-prokurori Agron Matjani dyshohet se bëri vetëvrasje

Ish- prokurori i Krimeve të Rënda, Agron Matjani dyshohet se ka bërë vetëvrasje.

Nga burime në Prokurori merret vesh se i ndjeri është gjetur nga bashkëshortja në vaskën e banjos, në banesën e tij në Prizren, raporton sinjali.

Gazeta Sinjali mëson se prokurori Matjani dyshohet se ka prerë venat e këmbës me zhiletë, gjë që ka rezultuar me vdekjen e tij.

Ish-prokurori Agron Matjani, u gjet pa shenja jete mëngjesin e sotëm.

Ai më herët ishte prokuror në Departamentin e Krimeve të Rënda në Prokurorinë Themelore të Gjakovës derisa u shkarkua nga kjo përgjegjësi për shkak të keqpërdorimit të detyrës zyrtare.

Gjatë detyrës si prokuror, Matjani trajtoi raste nga më të ndryshmet dhe nga më të rëndat, siç është edhe ai i vrasjes makabre të gruas dhe vajzës nga Pjetër Nrecaj.

Së fundi, Matjani ishte ulur edhe vetë në bankën e të akuzuarve.

Më Shumë

Prizren: Kanosi një grua përmes telefonit, policia i gjen në shtëpi armën me 39 fishekë

Një grua nga Prizreni ka rapotuar se është kanosur nga një burrë përmes telefonit. Në raportin e policisë thuhet se në shtëpinë e të dyshuarit...

Deontay Wilder ofrohet të zëvendësojë Fury-n në përballjen me Usyk

Deontay Wilder është gati të ndërhyjë dhe të luftojë me Oleksandr Usyk pasi bisedimet me Tyson Fury dështuan. Pala e Usyk pretendoi se ata u...

Lajmet e Fundit