4.8 C
Prizren
E martë, 28 Mars, 2023

Haskuka viziton nënën nga Durrësi që lindi djalin në Spitalin e Prizrenit

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, së bashku me Halil Kastratin ka vizituar mbrëmë nënën nga Durrësi e cila kishte lindur një djalë derisa po strehohej në Prizren.

Ajo kishte ikur nga vendlindja e saj shkaku i tërmetit.

 

 

Haskuka bëri të ditur se nëna dhe foshnja janë në gjendje të mirë shëndetësore.

“Me Halil Kastratin e shoqatës humanitare ‘Jetimat e Ballkanit’, mbrëmë vizituam Spitalin Rajonal të Prizrenit, ku takuam nënën nga Durrësi e cila kishte lindur një djalë derisa po strehohej këtu në Prizren, pasi kishte ikur nga vendlindja e saj shkaku i tërmetit.

Sikurse nëna, ashtu edhe foshnja janë në gjendje të mirë shëndetësore dhe stafi mjekësor i spitalit po përkujdeset në vazhdimësi për shëndetin e tyre”, ka shkruar ai.

Më Shumë

Garë e nxehtë për nënshkrimin e yllit të Bayer Leverkusen

Gara për nënshkrimin e Florian Wirtz të Bayer Leverkusenit po nxehet me Barcelonën, Real Madridin dhe Liverpoolin që e kërkojnë mesfushorin, sipas Fabrizio Romano. 19-vjeçari...

24 vjet nga masakra në fshatrat e Rahovecit

24 vite më parë, forcat paramilitare serbe kryen krim të tmerrshëm në disa prej fshatrave të Rahovecit. Në fshatrat Fortesë, Brestoc dhe Celinë u masakruan...

Lajmet e Fundit