18.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Jahjaga pritet t’i takojë sot liderët e partive për caktimin e datës së zgjedhjeve

Jahjaga me lideretPresidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga pritet që sot t’i mbledhë liderët e partive politike për t’u konsultuar për caktimin e datës së zgjedhjeve, thonë burime të lajmi.net në Presidencë.

Pas shpërbërjes së Kuvendit, i cili u votua sot nga deputetët e legjislaturës aktuale, pritet që brenda ditës të arrihet një konsensus në mes të kryetarëve të partive kryesore në Kuvend edhe për datën e zgjedhjeve.

Alternativa më e përafërt për mbajtjen e Zgjedhjeve të Parakohshme Parlamentare, që është dhënë edhe nga shumica e partive parlamentare, është 8 qershori.

Më Shumë

Kroos pensionohet si ‘Mbret’ – lë pas karrierë ëndrrash

Shtatë vjet te Bayern Muncheni, dhjetë te Real Madridi. Kampion bote me Gjermaninë. Fitues i pesëfishtë i Ligës së Kampionëve. Madje më 1 qershor mund ta...

Moti sot me diell dhe vranësira

Moti sot parashihet të mbajë me diell dhe vranësira. Kohë pas kohe pritet të ketë rrebeshe lokale shiu në shkallë vendi, sidomos gjatë orëve të...

Lajmet e Fundit