22.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Kadri Veseli shpërndan 150 libreza në Demjan të Hasit

kadri veseli ne demjan te hasitNënkryetari PDK-së, Kadri Veseli, ka shpërndarë 150 libreza të anëtarëve të rinj në fshatin Demjen të Hasit.

“Në mesin e një mikpritje siç dijnë Hasjanët ta afrojnë, sot në lagjen Shehu në Demjan konceptit të PDK-së ju bashkangjiten edhe 150 antarë të rinjë. Ata iu bashkuan vizionit të së ardhmes së denjë, ku shteti dhe familja konsiderohen të shejta”, shkruan Veseli në Facebook. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Plagosja në Gjonaj të Hasit, gjashtë anëtarët e familjes Likaj shpallen në kërkim

Një përleshje ka ndodhur javën e kaluar më 22 maj në fshatin Gjonaj të Hasit, ku është përdorur edhe arma e zjarrit. Si pasojë dy...

Haradinaj: Masakra e Tusuzit, dëshmi e barbarisë serbe mbi civilë të pafajshëm

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka kujtuar 27 të ekzekutuarit shqiptarë nga forcat serbe me 26 maj të vitit...

Lajmet e Fundit