13.8 C
Prizren
E hënë, 2 Tetor, 2023

Kala kandidat i KDTP-së për kryetar të Prizrenit

kalaErgin Kala do të jetë kandidat i Partisë Demokratike Turke të Kosovës (KDTP) për kryetar të Prizrenit.  Kryesia e këtij subjekti politik në Prizren dhe Prishtinë, është pajtuar që Kala të emërohet kandidat për Prizrenin.

“Kala është emruar kandidat i KDTP-së për Prizrenin”, tregon burimi i “PrizrenPress-it”.

Gjatë këtij mandati Kala, ka qenë shef i këshilltarëve të KDTP-së në Kuvendin Komunal të Prizrenit. /PrizrenPress.com/

 

Mësimi me pak nxënës dhe në klasa të kombinuara, jo cilësor e i dështuar

Nga qendra e qytetit të Suharekës, 16 kilometra larg gjendet fshati Dolloc, në të cilin dikur ishin me qindra shtëpi, e në ditët e...

Driton Selmanaj zgjedhet kryetar i degës së LDK-së në Prizren

Driton Selmanaj, është zgjedhur kryetari i Degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prizren. Kjo u bë e ditur nga shefi i Grupit Parlamentar të...

Lajmet e Fundit