22.8 C
Prizren
E hënë, 8 Gusht, 2022

Kala kandidat i KDTP-së për kryetar të Prizrenit

kalaErgin Kala do të jetë kandidat i Partisë Demokratike Turke të Kosovës (KDTP) për kryetar të Prizrenit.  Kryesia e këtij subjekti politik në Prizren dhe Prishtinë, është pajtuar që Kala të emërohet kandidat për Prizrenin.

“Kala është emruar kandidat i KDTP-së për Prizrenin”, tregon burimi i “PrizrenPress-it”.

Gjatë këtij mandati Kala, ka qenë shef i këshilltarëve të KDTP-së në Kuvendin Komunal të Prizrenit. /PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Prizren, 30 ditë paraburgim për 16 kontrabandistët me emigrantë (VIDEO)

Oborri i Gjykatës Themelore në Prishtinë, u mbush me familjarë të hënën.   Këta priten lajme nga brenda gjykatorja, ku me dyer të mbyllura u mbajt...

Vetaksident në dalje të Malishevës, pesë të lënduar

Një vetaksident ka ndodhur në dalje të Malishevës. Si pasojë pesë persona janë lënduar, njëri nga ta ka lëndime më të rënda. Lajmin e ka dhënë,...

Lajmet e Fundit