11.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Kalueshmëria në Testin e Arritshmërisë mbi 52 për qind

52.1 për qind është kalueshmëria e Testit të Arritshmërisë.

 

Mbi 23 mijë nxënës të klasave të nënta i janë nënshtruar këtij vlerësimi.

Kjo u bë e ditur nga Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit.

Sipas kësaj ministrie, arritshmëria më e lartë sivjet ishte në lëndën e Gjuhës Shqipe me 68.8 për qind.

“Gjuhë angleze 62 për qind, Histori 55.2 për qind, Gjeografi 49.2 për qind, Matematikë 44.9 për qind, Informatikë 53.4 për qind, Fizikë 42.9 për qind, Kimi 44.4 për qind, Biologji 51.8 për qind”, njofton Ministria e Arsimit përcjell Klankosova.tv

 

Më Shumë

Kadri Veseli nga Haga: Mos të cenohet besimi i popullit të Kosovës në Gjykatën Speciale

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, duke u ndërlidhur me deklaratat në seancën e sotme në Hagë, ka kërkuar që procesi të jetë...

Zyrtarë të BE-së sot vizitojnë Suharekën

Zyrtarë të Bashkimit Evropian, sot pritet të vizitojnë qytetin e Suharekës. Ata do të takohen edhe me kryetarin e kësaj komune, Bali Muharremaj. Marketing https://prizrenpress.com/eli-edona-mobilieria-me-oferta-me-te-mira-ne-prizren/   https://prizrenpress.com/guraziu-ne-prizren-me-20-vjet-pervoje-pune-ne-vendosjen-e-dyerve-laminatit-parketit-kuzhinave-dhe-dhomave-te-fjetjes/   https://prizrenpress.com/adi-plast-ne-prizren-nje-emer-i-njohur-ne-tregun-e-kosoves-dhe-nderkombetar-per-vendosjen-e-dyerve-dhe-dritareve/ https://prizrenpress.com/kompleksi-newco-elan-ofron-banesa-te-endrrave-tuaja-ne-zemer-te-prizrenit/ https://prizrenpress.com/banesa-ne-shitje-nga-renelual-tahiri/    

Lajmet e Fundit