23.8 C
Prizren
E martë, 16 Gusht, 2022

Kanosen dy zyrtarë të Komunës së Malishevës

Dy zyrtarë për Punë dhe Mirëqenie Sociale në Komunë të Malishevës janë kanosur nga një person tjetër.

Në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës, bëhet e ditur se rasti ka ndodhur në Llandroviq, të Malishevës.

Tutje në raport, thuhet se me vendim të prokurorit, i dyshuari është arrestuar dhe dërgohet në mbajtje.

“Dy zyrtarë për Punë dhe Mirëqenie Sociale në komunë të Malishevës, janë kanosur nga i dyshuari mashkull kosovar. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është arrestuar dhe dërgohet në mbajtje. Rasti nën hetime”, thuhet në raport. /

Më Shumë

Hoti: Situata e pasigurisë është si rezultat i mosveprimit të qeverisë

Ish-kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, ka thënë se situata depresive dhe e pasigurisë në Kosovë erdhi si rezultat i mosveprimit të qeverisë. Hoti tha se...

Konflikt familjar në Suharekë: Djemtë i dalin në krah nënës së tyre, kapen me babain për ta ndalur dhunën

Një rast i dhunës në familje ka ndodhur në fshatin Studençan të Suharekës. Kryefamiljari dyshohet se pas një fjalosjeje me bashkëshorten e tij e ka...

Lajmet e Fundit