10.8 C
Prizren
E premte, 1 Dhjetor, 2023

Prizren/ 52 vjeçari kapet me 15 vjeçaren në veturë

Një 52 vjeçar nga Prizreni, është kapur nga policia me një të mitur në veturë.
15 vjeçarja dyshohet se është keqpërdorur seksualisht nga burri 52 vjeçar.

Rasti u zbulua derisa policia ishte duke patrulluar në një pikë kontrolli, në rrugën “Ekrem Rexha”, në Prizren, ku ndaloi veturën që e drejtonte i dyshuari.

Pas verifikimit dhe mbledhjes së informacioneve fillestare, rezultoi se e mitura që u kap në veturë me 52 vjeçarin dyshohet se është dhunuar nga i njëjti.

Dy palët janë shoqëruar në stacion policor për intervistim, ku kanë dhënë deklaratat e tyre për rastin.
Prokurori i Shtetit ka urdhëruar nisjen e hetimeve për veprën penale “dhunimi” për zbardhjen e rrethanave në të cilat dyshohet se është kryer vepra.

/GazetaSinjali/

Më Shumë

Rasti i veturave të dyshuara afër shkollës në Prizren, Totaj: Po presim hetime zyrtare nga policia

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj është deklaruar lidhur me ankesat e paraqitur nga disa prindër, se disa persona të dyshuar po sillen...

Koleksioni i veçantë etnologjik ekspozohet në Muzeun e Lidhjes Shqiptare në Prizren

Një koleksion i veçantë prej 111 palë çorapesh të krahinave etnografike shqiptare janë ekspozuar në Muzeun e Lidhjes së Shqiptare në Prizrenit për 111...

Lajmet e Fundit