13.8 C
Prizren
E diel, 1 Tetor, 2023

Kapen afër 6 mijë euro mallra të kontrabanduara në regjionin e Prizrenit

Janë kapur afër 6 mijë euro mallra të kontrabanduara në regjionin e Prizrenit.

Njësitet Antikontrabandë të Doganës së Kosovës atje kanë identifikuar dhe ndaluar një automjet të dyshimtë i cili ishte duke transportuar mallëra pa dokumentacion.

Dogana e Kosovës përmes një njoftimi ka bërë të ditur se pas ndalesës u gjetën 15 pako me pjesë për Motor-sharra.

Bëhet e ditur se vlera e mallrave të kontrabanduar është afër 6000 mijë euro.

Tutje, Dogana ka njoftuar se mallrat janë sekuestruar si dhe ka filluar procedura kundervajtëse./ PrizrenPress.com

Kurti: Armët e përdorura në sulmet terroriste janë prodhuar në Serbi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se armët dhe pajisjet e tjera të përdorura në sulmet terroriste të kësaj jave janë bërë nga...

Rexhepi: Lista Serbe ka qenë gjithherë e dirigjuar nga Vuçiqi

Zëvendëskryeministrja e Kosovës, Emilia Rexhepi, tha se sonte kishte shikuar adresimin e presidentit serb, Aleksandër Vuçiq, në një media serbe dhe kishte vërejtur ndryshimin...

Lajmet e Fundit